Crazy God_widowiskowy brutalizm_premiera na 20-lecie Teatru Piesn Kozla_juz 1 lipca

 

17 aktorów z 12 krajów na 20-lecie Teatru Pieśń Kozła. To będzie niezwykłe widowisko, symfonia na obraz, gest i słowo – o świecie jako wielkim teatrze kłamstwa. Trwają próby. Premiera „Crazy God” już 1 lipca, na rozpoczęcie Brave Festival. Spektakl tylko dla widzów dorosłych. Bilety już w sprzedaży.

 

Czytaj więcej...

Zmartwychwstał...

Dla jednych to bezsporny fakt, dla innych wątpliwość, wymagająca wyjaśnienia, dla kolejnych to bajeczka dla naiwnych. Mimo to, wszyscy dziś cieszą się, zatem i my dołączamy się do wielkanocnych życzeń. Życzymy refleksji na którą zawsze jest dobry czas, rodzinnego świętowania i radości, której nigdy za wiele

Piotr Chudziński

redaktor naczelny

Pigmeje z Puszczy Kongo tylko na Brave Festival

Muzycy, śpiewacy i tancerze z puszczy równikowej Kongo zaprezentują niezwykłe tradycje. Grupę Ndima tworzą Pigmeje Aka. Zagrają m.in. na bębnach wydrążonych z pnia, a także instrumentach, które służą również do polowania. Na Brave Festival we Wrocławiu - 10-17 lipca 2015.

 

Czytaj więcej...

Zostań wolontariuszem Brave Festival 2015

Chcesz współtworzyć najbardziej potrzebny festiwal świata? Spotkasz niezwykłych artystów, poznasz zaangażowanych organizatorów i zdobędziesz cenne doświadczenie. Tegoroczna edycja Brave Festival odbędzie się w dniach 10-17 lipca we Wrocławiu. Właśnie ruszyły zapisy do wolontariatu. Zgłoś się już dziś!

 

Czytaj więcej...

Nagrodzono najpiękniejsze sopockie szopki bożonarodzeniowe

Jury pod przewodnictwem sopockiej rzeźbiarki Izabeli Smolany, wybrało najpiękniejsze prace zgłoszone do szóstej edycji konkursu plastycznego Sopocka Szopka Bożonarodzeniowa. Oryginalne prace z wykorzystaniem różnorodnych materiałów, np. muszle, drewno, ceramika, papier czy guziki, przygotowały osoby niepełnosprawne z całego województwa.

Czytaj więcej...

Owacje na stojąco dla „Return to the Voice”

Polska premiera niezwykłego spektaklu muzycznego „Return to the Voice” została nagrodzona owacjami na stojąco. Podobnie jak kolejne trzy występy, które wrocławska publiczność mogła zobaczyć także w sobotę i niedzielę. Szkockie pieśni wykonywane w języku gaelickim przez aktorów Teatru Pieśń Kozła i Annę Marię Jopek zachwyciły przeszywającą siłą emocji.

 

Czytaj więcej...

„Dali nogę” z jedynego takiego koncertu gwiazd

Widownia dopisała, a artyści dali z siebie wszystko. Dochód z kilkugodzinnego koncertu gwiazd zostanie przekazany na zakup protezy dla Grzegorza Polakiewicza, popularyzatora ewangelii.

Czytaj więcej...

Trwają zapisy na warsztaty ze światowymi mistrzami tańca i performansu

Pod koniec września we Wrocławiu odbędzie się niezwykłe święto ruchu: Rusza Festiwal (dawniej Cyrkulacje). W ramach wydarzenia czołowi przedstawiciele polskiej i światowej sceny tanecznej poprowadzą warsztaty. Zapisy na warsztaty trwają do 12 września. Warto się jednak pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Czytaj więcej...

Gdańsk stolicą tatuażu. Nie koniecznie marynarskiego!

Gdańsk zamieni się 19 i 20 lipca w Polską stolicę tatuażu artystycznego, a wszystko za sprawą organizowanej w tych dniach szóstej edycji Cropp Tattoo Konwent. W trakcie festiwalu swój talent zaprezentuje ponad 150 tatuatorów z Polski, USA, Francji, Włoch, Grecji, Portugalii, Ukrainy i Białorusi. W industrialnych wnętrzach Centrum Stocznia Gdańsk poza ucztą dla oczu w postaci arcydzieł na skórze i niezwykłych pokazów, odwiedzających czeka też uczta dla uszu. Wystąpi prawdziwa gwiazda światowego formatu – dla wielu hip-hopowy guru – Everlast oraz wielu innych znakomitych artystów i djów.

Czytaj więcej...

Premiera limitowanego albumu PUNKT EKLEKTIK SESSION 01. Polska i Norwegia na wyjątkowym krążku.

24 czerwca 2014 r., swoją premierę ma jeden z najciekawszych i nietuzinkowych albumów tego roku. Limitowane wydawnictwo PUNKT EKLEKTIK SESSION 01 to podsumowanie współpracy wybitnych artystów z Polski i Norwegii (m.in. Arve Henriksen, Jan Bang) w ramach całorocznego projektu Punkt Eklektik Session łączącego w jednym miejscu i czasie słynny festiwal Punkt z wrocławską platformą Eklektik Session. Album dostępny jest do darmowego pobrania i odsłuchu.

Czytaj więcej...

© 2008 Dobry Portal - prawda bez retuszu | Joomla Template by vonfio.de