Pióra połamane. Rymoliryktando 2013 zakończone! U nas pełen tekst Rymoliktanda.

Patrycjusz Pilawski z Wodzisławia został zwycięzcą trzeciej edycji Rymoliryktanda, czyli ogólnopolskiego dyktanda performatywnego, którego autorem i inicjatorem jest Łukasz L.U.C Rostkowski. O statuetkę Limorylilaura oraz nagrodę w wysokości 10 000 zł walczyło w sobotę na krakowskim Starym Kleparzu ponad 350 osób.

Czytaj więcej...

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego mogą korzystać z pakietu Google Apps dla Szkół i Uczelni

Google i Uniwersytet Warszawski poinformowałyj, że studenci Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczynają korzystanie z Google Apps dla Szkół i Uczelni - zestawu narzędzi Google do pracy „w chmurze”, czyli w 100% w Internecie.

Czytaj więcej...

Terror skandynawskich “Rzeczników Ochrony Praw Dziecka”

Grupa detektywistyczna Krzysztofa Rutkowskiego przyznała, że pod koniec czerwca (br.) odebrała polskie dziecko z domu norweskiej rodziny zastępczej w Oslo

Czytaj więcej...

List z Mogadiszu

SYTUACJA W SOMALII JEST NIE DO PORÓWNANIA Z CZYMKOLWIEK. LUDZIE UMIERAJĄ TU MASOWO…

Czytaj więcej...

Pogrzeb na Teneryfie

Z pewnością takie sytuacje nie zdarzają się często w naszym polskim społeczeństwie by ktoś na pogrzeb wykupywał bilety lotnicze na Teneryfę.

Czytaj więcej...

Wojna, którą pamiętam

Czy można pamiętać coś, czego się nie przeżyło samemu? Tak, jeśli cudze opowieści zostały przeżyte tak głęboko, że niemal uznano je za własne.

Czytaj więcej...

Naturalna prokreacja

 Co jakiś czas wracają jak bumerang, mniej lub bardziej sensowne, dyskusje na temat aborcji, eutanazji czy kary śmierci. Ostatnio było głośno o in vitro. Powód? Pojawiła się nowa metoda pomagająca parom, które mają problemy z płodnością w doczekaniu się dziecka. O naprotechnologii z Iwoną Koprowską rozmawia Magdalena Guziak.

Czytaj więcej...

(Nie) chcę być sama

Prowadzą normalne życie. Kochają swoje dzieci, bawią się z nimi i uśmiechają się – wiele z nich nie prosi otwarcie o pomoc, choć jej potrzebuje.

Czytaj więcej...

© 2008 Dobry Portal - prawda bez retuszu | Joomla Template by vonfio.de