Ponad 1000 absolwentów pierwszej edycji Lekcji Zdrowia

Pierwsza edycja Lekcji Zdrowia edukacyjnego projektu Fundacji Marwit Smak Zdrowia zakończona. Program dedykowany dzieciom i młodzieży województwa kujawsko-pomorskiego obejmował cykl spotkań w szkołach. Organizatorzy podjęli wyzwanie aby połączyć naukę z dobrą zabawą oraz pysznymi smakami ukrytymi w owocach i warzywach. Celem akcji była popularyzacja zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

Czytaj więcej...

Czy można połączyć podróżowanie i spełnianie swoich marzeń z pomaganiem? Można!

 

Już 30 czerwca 2016 po raz piąty ze Świnoujścia wyruszy kobieca wyprawa "440 km po zmianę". W ciągu dwudziestu pięciu dni pomysłodawczyni projektu Sylwia Nikko Biernacka i zespół Fundacji Machina Fotografika: Olga Glińska, Katarzyna Heród i Danka Zdrojewska przejdą polskie wybrzeże, żeby wesprzeć kolejną kobietę: Elżbietę Pindel z Krakowa, która od 27 lat choruje na dystrofię mięśni. Ela na zakończenie podróży od sponsora strategicznego projektu, firmy Sunrise Medical otrzyma aktywny wózek i podnośnik.

 

Czytaj więcej...

Kolorowe boiska - znamy zwycięzcę

 

Od siebie trzeba wymagać najwięcej” – to motto Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Manasterzu, która wygrała dziesiątą, jubileuszową edycję konkursu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”. Już we wrześniu jej uczniowie rozegrają pierwszy mecz na nowym, wielofunkcyjnym boisku ufundowanym przez pomysłodawcę programu – Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA.

 

Czytaj więcej...

Festiwal Tatuażu i muzyki w Poznaniu

Ruszyło wielkie odliczanie do pierwszej poznańskiej edycji największego cyklu festiwali tatuażu w Polsce. W weekend 19 i 20 marca, w centrum Międzynarodowe Targi Poznańskie, na Poznań Tattoo Konwent spotkać będzie można nawet 300 tatuatorów i tysiące fanów tatuażu. W programie znajdują się atrakcje takie jak wystawy, performensy, strefy tematyczne, koncerty, targi mody ulicznej czy zlot foodtracków. Konwent będzie tez okazją dla świętowania 25-lecia twórczości poznańskiego mistrza tatuażu – Sławomira Frączka.

Czytaj więcej...

"Zakazane ciało" - będzie się działo...

Diane Ducret w swojej najnowszej książce "Zakazane ciało" mówi o ciele kobiety tak, jak jeszcze nikt nie mówił w polskiej literaturze. Dla purytan szykuje się pożywka, tymczasem my mamy fragmenty tego bezecnego dzieła. „Pragnę jedynie przedstawić prawdziwą historię moich poprzedniczek, które podobnie jak ja żyły w owym ciele – pożądanym, a zarazem przeklętym – i często musiały słono płacić za to, jak zostały stworzone”. - pisze Autorka książki wydanej przez Zna. Premiera: 17 lutego

Czytaj więcej...

Powstańcy-dzieciom. Wyjątkowy dialog międzypokoleniowy

„Dziękujemy za wolność” – przeczytali uczestnicy Powstania Warszawskiego na kartkach przygotowanych przez dzieci z 31 polskich szpitali. Teraz powstanie film edukacyjny, pokazujący ponadczasowe doświadczenia pokoleń oraz walkę o życie w dwóch kontekstach. Akcja Fundacji Rosa została doceniona przez Muzeum Historii Polski i zyskała dofinansowanie na kontynuację w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

 

Czytaj więcej...

Dni Tesli w Centrum Nauki Kopernik

11 i 12 lipca Centrum Nauki Kopernik oraz RWE Polska zapraszają na obchody urodzin Nikoli Tesli W programie m.in. premiera nowego pokazu w Teatrze Wysokich Napięć, pokaz z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych RWE Power Box oraz prezentacja samochodu elektrycznego Tesla S 420 KM

Czytaj więcej...

Młodzi ruszyli po dopłaty

Po pierwszych 3 miesiącach roku na dopłaty do kredytów mieszkaniowych w programie Mieszkanie dla młodych poszło więcej pieniędzy niż w ciągu całego ubiegłego roku. Na 2015 rok na wsparcie młodych ludzi, kupujących swoje pierwsze mieszkania, rząd przeznaczył 715 mln zł.

Czytaj więcej...

Myślę, więc nie ślę

 

Pod hasłem „Myślę, więc nie ślę” Fundacja Dzieci Niczyje rozpoczęła kampanię społeczną poświęconą problemowi sekstingu, czyli przesyłania przez młodych ludzi nagich lub prawie nagich zdjęć i filmów przy użyciu telefonów komórkowych i internetu. Swoje roznegliżowane fotki rozsyła co dziewiąty nastolatek w Polsce 1. Zdarza się, że materiały przesyłane w prywatnej korespondencji trafiają do sieci, a przedstawione na nich osoby stają się ofiarami cyberprzemocy.

 

Czytaj więcej...

Tekst znaleziony w sieci.

My, urodzeni w latach 70 tych, wszyscy byliśmy wychowywani przez rodziców patologicznych,

"Na szczęście nasi starzy nie wiedzieli, że są patologicznymi rodzicami. My nie wiedzieliśmy, że jesteśmy patologicznymi dziećmi. W tej słodkiej niewiedzy przyszło nam spędzić nasz wiek dziecięcy. Wspominamy z nostalgią lata 80.

Czytaj więcej...

© 2008 Dobry Portal - prawda bez retuszu | Joomla Template by vonfio.de