Festiwal Tatuażu i muzyki w Poznaniu

Ruszyło wielkie odliczanie do pierwszej poznańskiej edycji największego cyklu festiwali tatuażu w Polsce. W weekend 19 i 20 marca, w centrum Międzynarodowe Targi Poznańskie, na Poznań Tattoo Konwent spotkać będzie można nawet 300 tatuatorów i tysiące fanów tatuażu. W programie znajdują się atrakcje takie jak wystawy, performensy, strefy tematyczne, koncerty, targi mody ulicznej czy zlot foodtracków. Konwent będzie tez okazją dla świętowania 25-lecia twórczości poznańskiego mistrza tatuażu – Sławomira Frączka.

Poznań Tattoo Konwent otworzy swoje bramy dla zainteresowanych sztuką tatuażu w sobotę 19 marca już o godzinie 12:30. Pierwszego dnia w ogromnych przestrzeniach centrum kongresowego Międzynarodowe Targi Poznańskie, standardowo będzie można zobaczyć jak powstają tatuaże tworzone przez najzdolniejszych tatuatorów z kraju. Najlepsze z sobotnich i niedzielnych wzorów zostaną wyróżnione w 8 kategoriach konkursowych. W skład Jury, oceniającego prace wejdą uznani praktycy: Dino "Pit", Karol Krawczyk i Alex Mansuy.

 

Odbywające się w kilku polskich miastach wydarzenia z cyklu Tattoo Konwent od 7 lat cieszą się rosnącym zainteresowaniem publiczności, nie tylko ze względu na możliwość zapoznania się z prężnie rozwijającą się branżą tatuatorską i ofertą najlepszych salonów tatuażu, ale także ze względu na atrakcje towarzyszące. Po raz kolejny, jedną z nich będzie pokaz kontrowersyjnej sztuki suspension, w wykonaniu Miss Crash, rekordzistki Guinessa w tej dziedzinie. W programie znalazły się również występy Adama Wysoczańskiego, którego akrobacje można było oglądać w programie „Mam Talent” oraz podczas otwarcia ESK Wrocław 2016. Podczas Tattoo Konwent w Poznaniu odbędą się cztery koncerty muzyczne. Sobotnie występy legendarnego zespołu Apteka oraz dynamicznego składu Magnificent Muttley kierowane są do miłośników rockowych brzmień. Drugiego dnia konwentu o oprawę muzyczną zadbają hip-hopowe ekipy: JWP/BC oraz Wuzet występujący wraz z DJem Enesem oraz beatboxerem Jurnym.

 

Szczególnym miejscem podczas tej edycji konwentu będzie strefa stworzona przez Sławomira Frączka - artystę, który może pochwalić się niespotykanym w naszym kraju stażem pracy w zawodzie tatuatora. Z tej okazji, w trakcie festiwalu, na jego ciele powstanie tatuaż, który będzie efektem twórczej współpracy aż 25 tatuatorów, specjalizujących się w różnych stylach tatuowania.

 

Fani tatuażu mogą się spodziewać także innych urozmaiceń. Elementem stałym każdej konwencji, który cieszy się ogromną popularnością jest boks BANANA-INK, gdzie każdy może spróbować swoich sił w roli tatuażysty, tworząc na skórce od banana tatuaż przy pomocy prawdziwej maszynki. Na odwiedzających czekać będą również targi mody Yucky.pl, gdzie zakupić będzie można najmodniejsze streetwearowe ubrania i dodatki, a fani czterech i dwóch kółek znajdą coś dla siebie w strefie HOT BALL oraz Kamilos Kreationz. Dodatkowym elementem tworzącym wyjątkowy klimat imprezy będzie wystawa obrazów „Rust”, autorstwa młodego malarza Krystiana Leńczuka. Po zwiedzeniu wszystkich atrakcji będzie można posilić się na festiwalu foodtracków.

 

Tattoo Konwent to miejsce odwiedzane chętnie również przez całe rodziny, dlatego organizatorzy przygotowali specjalną strefę animacji, z myślą o najmłodszych uczestnikach, którzy do … roku życia mogą brać udział w festiwalu za darmo. Bilety dla pozostałych osób, uprawniające do wzięcia udziału we wszystkich konwentowych atrakcjach dostępne są w przedsprzedaży, w cenie 35 zł za bilet jednodniowy i 45 zł za dwudniowy. Istnieje możliwość zakupu również biletów trzyosobowych oraz wejściówek VIP. Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia znaleźć można na stronie: www.tattookonwent.pl

Marcin Jelinek

fot. R.Sitarz

 

© 2008 Dobry Portal - prawda bez retuszu | Joomla Template by vonfio.de