Kredytowe meandry...

 

Prawie co piąty młody człowiek w Polsce ma kredyt. Wśród naszych znajomych i rodziny bywa, że trudno znaleźć osobę, która nie miałaby choćby karty kredytowej, którą może poratować się w kryzysowej sytuacji. Jednocześnie słyszymy o osobach, które żałują wziętych kredytów. Nie chodzi tu jedynie o "frankowiczów". Kredytobiorcy narzekają głównie na warunki spłaty i ukryte koszty oraz umowy, które - jak się wydaje - napisane są w taki sposób, aby nikt ich w całości nie przeczytał.

 

Czytaj więcej...

Bóg się rodzi...

Wszystkim moim uczniom (byłym i obecnym) życzę radosnych, pełnych rodzinnego ciepła oraz dobrego smaku Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Piotr Chudziński

redaktor naczelny

"Ostatnie rozmowy" na adwent

Adwent już po półmetku, pora wziąć do reki jakąś pobożną książkę. Wybór padł na wydaną jakiś czas temu przez Dom Wydawniczy Rafael książkę - rozmowę Benedykta XVI z Peterem Seewaldem. Nosi tytuł: "Ostatnie rozmowy".

Czytaj więcej...

A gdyby się nie zdarzyło...

 Kolejna rocznica Powstania Warszawskiego za nami. Jedni ze wzruszeniem przeżywają każdą jego rocznicę, inni zastanawiają się, jak można świętować klęskę.

Czytaj więcej...

Aborcja nie jest prawem człowieka

Właściwie dwa tygodnie dzielą nas od Świąt Bożego Narodzenia. Tymczasem w Parlamencie Europejskim przepadł wniosek iście proaborcyjny.

Czytaj więcej...

Gliniarz

To książka o policji. Nie o "miskach" z "suszarkami, ani o "krawężnikach". To książka nie tylko dla chłopców, którzy w dzieciństwie marzyli, aby zostać policjantami.

Czytaj więcej...

Kupa wiedzy...

 

 

 

Książka ta ma wymowny tytuł i przeznaczona jest do czytania w specyficznym miejscu. Jednak duża część z nas oddaje się lekturze różnej maści właśnie tam. "Kupa wiedzy" i podtytuł wskazujący miejsce czytania "Książka do toalety opływająca w mądrości". Na przekór hemoroidom. 

Czytaj więcej...

Z rowerowej perspektywy...

 

 

 

194 dni i 17 godzin potrzebował Mark Beaumont na objechanie świata na rowerze. Książka "Człowiek, który objechał świat na rowerze", która ukazała się w wydawnictwie Pascal opowiada o przygodach jednego z tych, który pokonał siebie i swoje słabości.

Czytaj więcej...

Moc życzeń...

Czy życzenia mają moc? Same w sobie - chyba nie. A jednak składamy je sobie jako wyraz naszych gorących pragnień. Bo gdzieś w głębi serca chcemy, aby było lepiej i aby choćby część marzeń się spełniła.

Życzę zatem naszym Czytelnikom radości płynącej z faktu, że mimo wszelkiej maści zła, Bóg jest między nami. Może jest nawet bardziej z tymi, którzy cierpią prześladowania, niesprawiedliwość, lęk o przyszłość, przemoc. Tym przecież, którzy uważają się za zdobywców świata, Nowo Narodzony nie jest do szczęścia potrzebny.

 

Piotr Chudziński

redaktor naczelny

Gangster

Nakładem wydawnictwa Znak ukazała się niedawno książka, której miłośnicy sensacji przegapić nie mogą.

Czytaj więcej...

© 2008 Dobry Portal - prawda bez retuszu | Joomla Template by vonfio.de