Studia w Wielkiej Brytanii - dlaczego warto

 Dawno już przestały być luksusem dostępnym tylko dla najzamożniejszych. Stały się spełnieniem marzeń będącym w zasięgu ręki każdego ambitnego młodego człowieka. Od zawsze były synonimem wysokiej jakości nauczania i dawały szansę na perfekcyjne opanowanie angielskiego, a co za tym idzie – na lepszy start w życiu.

Studia w Anglii, bo to o nich mowa, cieszą się dziś ogromnym zainteresowaniem ze strony polskich maturzystów i studentów. To, między innymi, dzięki nim stereotyp Polaka w Anglii nie jest już ten sam, co pięć lat temu: na Wyspy coraz liczniej przybywają młodzi, rządni wiedzy ludzie, którzy szybko stają się chlubą brytyjskich uczelni. Pracowici i zdolni Polacy to doskonały materiał na studenta czy naukowca, dlatego uniwersytety starają się jak najbardziej zachęcić ich do licznego przybywania.

Jedną z najbardziej wyróżniających się spośród 117 uczelni jest the University of Nottingham. Nie bez powodu gości on studentów z około 150 krajów świata. Uczelnia oferuje nie tylko studia licencjackie (tzw. Undergraduate), kończące się uzyskaniem tytułu Bachelor, ale także studia magisterskie (Postgraduate), zakończone certyfikatem Master of Science lub Master of Arts. Ci pierwsi nadal stanowią liczniejszą grupę, ale ‘masterzy’ coraz chętniej wybierają Nottingham jako miejsce do pogłębiania wiedzy. 

Nic dziwnego – tu, bowiem mieści się jedna z najlepszych w kraju szkół biznesowych. Od kilku lat rosnące zainteresowanie budzą studia ekonomiczne , a nadal niesłabnącym powodzeniem cieszą się także magisterskie studia z zarządzania czy finansów. Mocnymi stronami uniwersytetu są również dziedziny takie jak psychologia, czy filologie.

Wśród grupy ‘postgradów’ z Nottingham Business School spotkałam Paulę, która zdecydowała się na wyjazd z Polski po ukończeniu licencjatu w Warszawie na kierunku marketing i zarządzanie. ‘Wyjazd do Anglii był dla mnie niemałym wyzwaniem, ale za nic nie zmieniłabym mojej decyzji o podjęciu nauki w Nottingham’, mówi Paula. Zapytana o to, jak ocenia poziom nauki, bez wahania odpowiada: ‘brytyjskie uczelnie są nastawione na rozwój studenta oraz zachęcenie go do samodzielnej i twórczej pracy. W Nottingham spotkałam światowej kasy wykładowców, którzy rozwinęli we mnie zdolność analitycznego i krytycznego myślenia.’

Nottingham to jednak nie tylko naukowe zagłębie środkowej Anglii. To także niezwykłe miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Sklepy, restauracje, bogate życie nocne oraz ceny niższe niż na południu kraju sprawiają, że Nottingham to jedno z najbardziej lubianych miast studenckich. Tym, którzy chcieliby dołączyć do grona szczęśliwców już tu będących polecam czym prędzej zamówić broszurę informacyjną i rezerwować bilety :)
 
Kasia
© 2008 Dobry Portal - prawda bez retuszu | Joomla Template by vonfio.de